Okres adolescencji związany z dużymi zmianami w całym organizmie to czas, w którym młodzi ludzi szczególnie potrzebują zrozumienia, akceptacji, przyjęcia ich i towarzyszenia we wchodzeniu w dojrzałość. Jednocześnie często w swojej codzienności doświadczają dużej presji, rywalizacji, braku wysłuchania czy poczucia osamotnienia. Te trudne doświadczenia przeżywane bez wsparcia mogą prowadzić do poważnych kryzysów czy chorób takich jak np. depresja.
Zapraszamy po wsparcie, jeśli Twoje nastoletnie dziecko doświadcza:
- ciągłego zmęczenia
- obniżenia nastroju
- drażliwości
- bezsenności
- osamotnienia
- problemów w relacjach z rówieśnikami
- nadmiernego lęku, ataków paniki
- trudności z opanowaniem wybuchów emocji
- konfliktów w rodzinie, które eskalują
- problemów z koncentracją czy motywacją do nauki
Terapia młodzieży może odbywać się na dwa sposoby:
Terapia grupowa
Praca w grupie rówieśniczej stanowi bardzo skuteczną formę terapii, dzięki której nastolatek może nawiązać nowe kontakty, podzielić się swoimi problemami i zobaczyć, że nie jest w tym osamotniony, ponieważ inni też doświadczają podobnych wyzwań. Grupa to bezpieczne środowisko, w którym pod opieką terapeutów młody człowiek może poczuć się zaakceptowany, ważny i wartościowy. Praca w grupie to praktyczny trening umiejętności społecznych (TUS). Podczas spotkań uczestnicy ćwiczą komunikację z innymi oraz uczą się identyfikować i nazywać uczucia, a także wyrażać swoje potrzeby czy stawiać granice.
Terapia indywidualna
Spotkania indywidualne z terapeutą odbywają się po wcześniejszych konsultacjach z nastolatkiem i jego rodzicami, ustaleniu zakresu trudności, z jakimi zmaga się młody człowiek i obszarów do pracy. Następnie, jeśli podjęta zostanie decyzja o rozpoczęciu psychoterapii, nastolatek spotka się osobiście z terapeutą regularnie raz na tydzień w stałym terminie. W pracy z młodym klientem niezbędna jest współpraca między rodzicami, młodym człowiekiem a terapeutą.
Propozycje terapii dla młodzieży
Psychoterapia indywidualna
dla młodzieży
Psychoterapia grupowa dla młodzieży
Turnusy wakacyjne dla młodzieży
Z młodzieżą w naszym ośrodku pracują

Maria Turek
Psychoterapeutka Gestalt, arteterapeutka. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową dla dorosłych i młodzieży. Założycielka Sztuki Spotkania.

Katarzyna Franczak
Psycholog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego. Prowadzi terapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży.
Chcesz dowiedzieć się więcej, zapisać do grupy?
Zapraszamy do kontaktu: